KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12455085
*
nr 1245 5085
Johan Lodewijk van Leemputten
(1840-1910), Belgien
Oljemålning, Gård med hönor. Signerad, daterad 1866. Olja på pannå, 23x35 cm
Johan Lodewijk van Leemputten, belgisk bildkonstnär född 1840, död 1910.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 april 2019
kl 20:59:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/4 19:47:06
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Johan Lodewijk van Leemputten
Johan Lodewijk van Leemputten, belgisk bildkonstnär född 1840, död 1910.
Läs mer om Johan Lodewijk van Leemputten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belgien belgisk belgiska belgiskt europa europeisk gård med hönor olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Johan Lodewijk van Leemputten
Johan Lodewijk van Leemputten, belgisk bildkonstnär född 1840, död 1910.
Läs mer om Johan Lodewijk van Leemputten
nr 1245 5085
Johan Lodewijk van Leemputten
(1840-1910), Belgien
Oljemålning, Gård med hönor. Signerad, daterad 1866. Olja på pannå, 23x35 cm
Johan Lodewijk van Leemputten, belgisk bildkonstnär född 1840, död 1910.
| Utrop: | 3.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 april 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/4 19:47:06 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Johan Lodewijk van Leemputten
Johan Lodewijk van Leemputten, belgisk bildkonstnär född 1840, död 1910.Läs mer om Johan Lodewijk van Leemputten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belgien belgisk belgiska belgiskt europa europeisk gård med hönor olja olja på pannå oljemålning oljemålningar
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



